Стельові кондиціонери
Мікроклімат і компактність – ось два основних принципи, якими керувалися винахідники стельових кліматизерів. За своєю функціональною суттю стельовий кондиціонер – це спліт-система, «упакована» в компактний корпус, який можна розмістити в підвісній стелі або декоративній ніші висотою від 30-и до 40-а см. Між блоками, об'єднаними мідними трубками, циркулює холодильний агент – фреон, що охолоджує припливне повітря.
У нашому інтернет-магазині можна замовити якісні кондиціонери стельового типу, холодопродуктивністю від 5-и до 7-и кВт, а також більш потужні офісні моделі, здатні забезпечити підтримку клімату в приміщенні, площею до 100 м2 й більше. Ми також пропонуємо іншу кліматичну техніку та супутній товар: системи туманоутворення, конвектори, фреон.
Переваги стельових кондиціонерів і відмінності від касетних установок
Коли слід вибрати спліт стельовий, і чи вартий такий формат переплати? У порівнянні з настінними спліт-системами, стельові коштують дорожче, що пояснюється більш складним технічним виконанням внутрішнього блоку, компактними розмірами. Але заплатити більше варто, якщо ви прагнете до лаконічності та мінімалізму, та не хочете, щоб громіздка техніка псувала враження від сприйняття інтер'єру.
Які переваги, особливості мають стельові спліт системи, й чому варто вибрати саме такий формат розміщення?
- Монтаж, який не впадає в очі. На відміну від блоків касетних рішень, які монтуються врівень із стелею, представлені тут установки, злегка виступають над загальною площиною, але відчуття компактності та «непомітності» не псують.
- Низький рівень шуму. Електрика в стельових моделях споживає в середньому 2-2,5 кВт електроенергії на годину. Вже за цим параметром можна припустити, що силові вузли не стануть джерелом нестерпного гулу. Касетні моделі шумлять помітно голосніше. Різниця становить +20-25 дБ.
- Вивірений баланс габаритів, продуктивності, функціональності. Крім кондиціонування, стельові моделі пропонують обігрів приміщення, осушення повітря.
Окремої згадки заслуговує кондиціонер спліт система підлогово-стельового типу, до якої входять два внутрішніх блока – для стелі та підлоги. Такий формат застосовується в приміщеннях складної форми, а також для підвищення якості кондиціонування, продуктивності кліматичних процесів.
Якщо проводити порівняння з касетними версіями, то помітимо, що головна відмінність полягає в не інверторному типі роботи силового вузла, односпрямованій подачі охолодженого повітря. Касетний чотирьохпоточний інвертор, безумовно, пропонує більш серйозну продуктивність, але такий запас потужності потрібен тільки для роботи на значних площах: відкритих офісів, торгових центрів, супермаркетів. До того ж, ціна кондиціонера на стелю, здатна стати суттєвим аргументом на користь його вибору.
Технологія, за якою виконаний стельовий спліт, практично не відрізняється від тієї, за якою виконаний настінний варіант, а це значить, що чистка, заміна фільтрів, обслуговування вузлів, повинні проводитися регулярно. Щороку – перевірка фільтрів і агрегатів. Кожен квартал – чистка системи.
Що слід знати при покупці стельової кліматичної установки?
Перед тим, як купити кондиціонер стельовий, уважно проаналізуйте наступні моменти:
- функціонал. Просто охолодження, або ж додатково нагрів і осушення повітря;
- площа охоплення. Слід вибирати техніку з запасом по площі в 15-20%. Скажімо, для кімнати 35 м2, потенціал кліматизера повинен становити не менше 40 м2;
- рівень шуму. Прийнятне значення 35-45 дБ для побутових і 40-60 дБ для комерційних моделей.
Завершити огляд розділу хотілося б спостереженням вартості. Напевно ви помітили, що ціна на кондиціонер стельовий нижче прайсу касетних моделей. Якщо місце монтажу: житловий будинок, квартира, невеликий офіс або магазин, переплачувати немає ніякого сенсу.